Dwa koncerty X Ambassadors w Polsce

14 czerwca 2021
ok. 1 minuta czytania

Podczas przyszłorocznej trasy, zespół X Ambassadors będzie promować nadchodzący album \”The Beautiful Liar\”. Pierwszą zapowiedź tego wydawnictwa – singiel \”My Own Monster\”, możecie już odsłuchać na kanale grupy.

X Ambassadors wystąpią 7 marca w krakowskim klubie Studio oraz 9 marca w gdańskim B90. Bilety na koncerty będą dostępne w przedsprzedaży od piątku, 18 czerwca (10:00) na: SKLEP KNOCKOUT (druki kolekcjonerskie) oraz SKLEP B90 (tylko Gdańsk).

Po pierwsze, fantastyczne połączenie indie popu i niezależnego rocka. Po drugie, genialny zmysł do chwytliwych melodii. I po trzecie, świetny wokalista, który dodatkowo potrafi przelewać na teksty ciekawe historie. Oto trio X Ambassadors.

Zespół powstał w 2009 roku w miasteczku Ithaca, w stanie Nowy Jork. Przez parę lat był kwartetem, lecz od 2016 roku X Ambassadors tworzą bracia Sam (wokal) i Casey Harrisowie (klawisze) oraz perkusista Adam Levin. Casey od urodzenia jest niewidomy. Kapela świetnie balansuje na granicy subtelnego, wysublimowanego popu i nieco mocniejszego uderzenia. Przełomem w jej karierze był kontrakt z wytwórnią Geffen i wydana w 2015 roku płyta \”VHS\”, która pokryła się platyną w USA. To z niej pochodzą takie hity kapeli, jak \”Jungle\”, \”Renegades\” oraz \”Unsteady\”. Warto zaznaczyć, że muzycy X Ambassadors często angażują się w akcje charytatywne, działania na rzecz równouprawnienia i ochrony praw człowieka.