Dwa nowe klipy Janelle Monáe

23 lutego 2018
ok. 2 minut czytania

Janelle Monáe jednego dnia dała fanom od razu dwie nowe piosenki: \”Make Me Feel\” przypominające nieco Prince\’a oraz mocno hiphopowy \”Django Jane\”. Artystka przygotowała też dwa fantastyczne klipy. W \”Make Me Feel\” Janelle Monáe pokazuje się w bardzo skąpych i seksownych strojach. To właśnie w tym klipie pojawia się aktorka Tessa Thompson. Obie piosenki (klipy można zobaczyć poniżej) promują album \”Dirty Computer\”, który powinien ukazać się 27 kwietnia 2018 roku.

– Wymyśliłam ten tytuł (\”Dirty Computer\”) przed moim pierwszym albumem \”The ArchAndroid\” i bałam się, gdyż wiele rzeczy, które chciałam przekazać było głębokie, bardzo osobiste, z serca – przyznaje piosenkarka. – To bardzo osobisty album i trochę zajęło nim go stworzyłam, gdyż pracowałam nad nim sama.

Reżyserem teledysku \”Make Me Feel\” jest Alan Ferguson, a \”Django Jane\” Andrew Donoho.

Janelle Monáe porównywana jest do Grace Jones i do Lauryn Hill. Odkrywcą jej talentu był Big Boi z Outkast, który pozwolił jej zaśpiewać w dwóch utworach na soundtracku do filmu \”Idlewild\”. W 2007 roku artystka wydała EP-kę \”Metropolis\”. Jej długogrający album, \”The ArchAndroid\”, miał premierę trzy lata później. W 2013 wydała drugi longplay, \”The Electric Lady\”. Zaśpiewała też w przeboju \”We Are Young\”. Janelle Monáe jest również aktorką. Niedawno potwierdziła udział w serialu science fiction na podstawie \”Electric Dreams\” Philipa K. Dicka.

Tessa Thompson zdobyła popularność za sprawą roli Valkyrie w filmie \”Thor: Ragnarok\”. Wkrótce pojawi się w filmie \”Anihilacja\” z Natalie Portman.