Dwa występy The Aggrolites

17 września 2008
ok. 1 minuta czytania

Muzyka formacji to brudne oldschoolowe reggae nafaszerowane rockiem, soulem i funky. Inspirację czerpią z twórczości The Meters, Jamesa Browna, a także Wilsona Picketta, Percy Sledge’a. Z próbkami dokonań Amerykanów można zapoznać się za pośrednictwem ich profilu MySpace.

Grupa powstała w 2002 roku w Los Angeles z połączenia dwóch tamtejszych formacji – The Vessels i The Rhythm Doctors. Mieli wesprzeć w studio ikonę reggae, Derricka Morgana, który przymierzał się do nagrania nowej płyty. Z projektu nic nie wyszło, ale muzycy postanowili pracować nadal razem.

W 2003 roku The Aggrolites wydali pierwszy album, „Dirty Reggae”. Nagrania zespołu znalazły się także na składance „Give' em the Boot IV „, co zaowocowało oficjalnym kontraktem z wytwórnią Hellcat, w której barwach muzycy debiutowali w maju 2006 roku krążkiem zatytułowanym po prostu „The Aggrolites”.

Nowy longplay, „Reggae Hit L.A.”, ukazał się w czerwcu 2007 roku. Niedługo potem otrzymał nagrodę IGN za najlepszy album reggae 2007 roku.

W skład bandu wchodzą: Jesse Wagner (śpiew, gitary), Brian Dixon (gitara), Roger Rivas (organy), Korey Horn (perkusja) i Jeff Roffredo (bas).