Dwie biografie Johna Peela w drodze

9 listopada 2004
ok. 1 minuta czytania

W 2003 roku sławny angielski DJ i prezenter radiowy otrzymał 1,6 mln funtów zaliczki od firmy Transworld za prawa do autobiografii. Po nagłym zgonie Peela premiera książki została odroczona. Teraz wydawnictwo Orion Books planuje w ciągu dwóch najbliższych tygodni opublikować nieautoryzowaną biografię 65-letniego Anglika. Wiadomość ta wprawdzie nie ucieszyła szefów oficyny Transworld, jednak nie sprowokowała ich do podjęcia rywalizacji. Firma ma nadzieję na wsparcie ze strony rodziny Peela, która miałaby pomóc w ukończeniu prac nad publikacją.

– W przeciwieństwie do polityki Orion Books, my mamy trochę rozsądku i przyzwoitości – tłumaczy rzecznik prasowy Transworld, Patrick Janson-Smith. – Przecież John nie został nawet jeszcze pochowany. Uważamy, że przed rozpoczęciem dyskusji na temat planów wydawniczych powinien minąć odpowiedni okres, zanim zwrócimy się do wdowy po nim, Shelii.

Przypomnijmy, że śmierć dopadła Johna Peela w peruwiańskim kurorcie Cuzco, gdzie odpoczywał z żoną. Jego pogrzeb odbędzie się w najbliższy piątek. Zostanie pochowany niedaleko swojego domu w Suffolk.