Dwie filmowe piosenki Becka

27 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

Amerykański alternatywno-rockowy artysta przygotował dwie piosenki do produkcji science fiction z 2011 roku. Nie zostały one jednak wykorzystane w filmie. Pierwszy z utworów nosi tytuł „Curfew”, tytuł drugiego, instrumentalnego, nie jest znany. Nagrania można znaleźć odpowiednio pod tym adresem i tutaj.

Bohaterem filmu jest John Smith (oficjalnie Numer Cztery), przybysz z tajemniczej planety Lorien. Chłopak (gra go Alex Pettyfer), podobnie jak pozostałych ośmioro „numerowanych”, uciekł na Ziemię po inwazji wroga. Teraz łyse, tatuowane wielkoludy z ostrymi zębami mają chrapkę na naszą planetę, a powstrzymać mogą ich jedynie obdarzeni nadprzyrodzonymi mocami uchodźcy z Lorien. Zaczyna się więc polowanie.

W obrazie wystąpili również Dianna Agron, Timothy Olyphant i Teresa Palmer. Film wyprodukował Michael Bay, za kamerą stanął natomiast D.J. Caruso.

Beck to jeden z czołowych przedstawicieli amerykańskiej alternatywy. Popularność przyniósł mu singel „Loser” (1994). Najważniejsze albumy artysty to „Odelay” i „Sea Change” – magazyn „Rolling Stone” obydwa zamieścił w rankingu najważniejszych płyt wszech czasów. W swej twórczości sięga po folk, funk, soul, hip-hop, alternatywny rock, country i psychodelię. Dorobek Amerykanina zamyka nagrodzony Grammy longplay „Morning Phase”, który miał premierę 21 lutego 2014 roku. Amerykanin pracuje obecnie nad nową płytą.