Dwie nowe piosenki Bear’s Den

30 stycznia 2019
ok. 1 minuta czytania

Już dziś można posłuchać dwóch kawałków zapowiadających wydawnictwo. Utwory „Fuel on the Fire” oraz „Blankets of Sorrow” są już dostępne w serwisach cyfrowych.

„So That You Might Hear Me” nagrano w kilku studiach w Seattle z producentem Philem Ekiem. Za miks odpowiada Craig Silvey.

Osią trzeciego albumu Bear’s Den jest potrzeba relacji. Dwa pierwsze kawałki, zarazem odważne i intymne, są na to świetnym przykładem. Z kolei „Fuel on the Fire” rozpoczyna się pulsującą perkusją i gitarą, by przerodzić się w piękny orkiestrowy utwór ukazujący bardziej elektroniczne wcielenie zespołu. Czarujące „Blankets of Sorrow” opowiada o próbie nawiązania kontaktu z kimś, kto znalazł się poza naszym zasięgiem.

Bear’s Den debiutowali w 2014 albumem „Islands”, a dwa lata później ukazał się krążek „Red Earth & Pouring Rain”, który zadebiutował na 6. miejscu najpopularniejszych wydawnictw w Wielkiej Brytanii. W ramach trasy promującej dzieło, zespół sprzedał 100 tysięcy biletów na koncerty, w tym na wyprzedane występy w Brixton Academy oraz Hammersmith Apollo.

Lista utworów „So That You Might Hear Me”:
1. Hiding Bottles
2. Fossils
3. Fuel on the Fire
4. Breaker / Keeper
5. Not Every River
6. Laurel Wreath
7. Crow
8. Conversations with Ghosts
9. Evangeline
10. Blankets of Sorrow