Dwie nowe piosenki Vampire Weekend: „Sunflower” i „Big Blue”

28 lutego 2019
ok. 2 minut czytania

„Sunflower” i „Big Blue” to kolejne dwie kompozycje zapowiadające album „Father of the Bride”. „Big Blue” to utwór, który Ezra Koenig zagrał ze swojego telefonu na imprezie po Lollapaloozie.

Premiera płyty „Father of the Bride” zaplanowana jest na pierwszą połowę roku 2019 ten rok. „Harmony Hall” oraz „2021” to piosenki, które już zostały opublikowane z albumu. Na podwójny album „Father of the Bride” trafi 18 kompozycji.

Były członek Vampire Weekend Rostam Batmanglij pomagał w produkcji kawałka „Harmony Hall”. Ezra Koenig przyznał, że jeszcze jeden numer na płycie skomponował z pomocą Rostama Batmanglija. Greg Leisz, który zagrał solo gitarowe w „Harmony Hall” udziela się na całej płycie. David Longstreth z Dirty Projectors także gra na gitarze w numerze „Harmony Hall”. Danielle Haim śpiewa w kawałku „Harmony Hall” a z kolei Jenny Lewis słychać w „2021”. W numerze „2021” Ezra Koenig wykorzystał muzykę japońskiego twórcy Haruomiego Hosono. Konkretnie jest to muzyka, którą Japończyk napisał na potrzeby sklepu Muji.

Nowe wydawnictwo kapeli jest pierwszym od czasu „Modern Vampires of the City” z maja 2013 roku. Kapela od tego czasu przeszła pewne zmiany. W 2016 roku z grupy odszedł jeden z założycieli Rostam Batmanglij. Ostatnio grupa wróciła do koncertów w składzie Ezra Koenig (frontman), Chris Thompson (perkusja) i Chris Baio (bas). Z kapelą grają też nowi muzycy Greta Morgan oraz Brian Robert Jones.

Vampire Weekend zagrają w tym roku na festiwalu Open’er.