Dwie nowe polityczne piosenki System Of A Down

6 listopada 2020
ok. 1 minuta czytania

System Of A Down zaprezentowali numery \”Protect The Land\” oraz \”Genocidal Humanoidz\”.

Celem zespołu jest podniesienie świadomości na temat wybuchu konfliktu pomiędzy Górskim Karabachem a Azerbejdżanem. Legendy metalu – z których wszyscy są pochodzenia ormiańskiego – zjednoczyli się, aby nagrać kompozycje o \”straszliwej wojnie toczonej w ojczyźnie\”. Utwory zostały napisane i wyprodukowane przez gitarzystę System Of A Down, Darona Malakiana, a tantiemy zostaną przekazane na Armenia Fund.

Perkusista System Of A Down, John Dolmayan, ujawnił, w jaki sposób zespół zebrał się ponownie, aby nagrać piosenki.

– Napisałem SMS-a: \”Bez względu na to, co do siebie czujemy, bez względu na konflikty z przeszłości, musimy je odłożyć na bok, ponieważ to jest znacznie ważniejsze niż System Of A Down. Musimy coś zrobić, aby wspierać naszych ludzi\” – mówi John Dolmayan

– To była dla nas wielka przyjemność znowu być razem w studiu – mówi basista Shavo Odadjian. – Jakbyśmy się widzieli wczoraj.

– Agresja i niesprawiedliwość, których dopuszczają się Azerbejdżan i Turcja wobec Ormian w Górskim Karabachu i Armenii, stanowią pogwałcenie praw człowieka i zbrodnię wojenną – mówi Serj Tankian. – Wszyscy w Systemie zdajemy sobie sprawę, że jest to walka o naszych ludzi, więc jest to dla nas bardzo osobiste. Potrzebujemy, aby świat odłożył politykę na bok i pomógł Armenii, uznając Górski Karabach.