Dystopijna Brodka zapowiada nową płytę

3 marca 2021
ok. 2 minut czytania

Autorką tekstu do \”Game Change\” jest Brodka wspierana przez Zbigniewa Bzykma i Andy\’ego Mailleta. Muzyka powstała, kiedy artystka mieszkała i pracowała w Londynie, tworząc we współpracy z brytyjskim producentem Olim Baystonem oraz songwriterką Jessicą Winter.

Klip do \”Game Change\” traktuje o podziale ról w społeczeństwie ze względu na płeć. – Pomysł na klip zainspirowała historia albańskich Dziewic Kanunu (Sworn Virgins). Kobiet, które składając śluby czystości, przyjmują męską rolę w społeczeństwie, aby zyskać wszystkie przywileje przypisane męskiej płci. – mówi Brodka.

Brodka stworzyła scenariusz i wyreżyserowała dystopijny obraz, w którym podejmuje odważną dyskusję dotyczącą ról płciowych. Punkowa muzyczna energia i surowa wizja świata – Brodka wraca, ma sporo do powiedzenia, a jej przekaz jest bezpośredni i bezkompromisowy.

Zdjęcia do teledysku \”Game Change\” były realizowane w jednych z najbardziej ikonicznych budynków w Warszawie. Widzimy charakterystyczny blok \”Młotek\” znajdujący się w dzielnicy Śródmieście oraz surowe i monumentalne wnętrza Muzeum Narodowego i Pałacu Kultury i Nauki.

– W brutalistycznym mieście \”BRUT\” mieszka kobieta, która po śmierci męża przejmuje jego rolę. Jedynym atrybutem jej kobiecości jest gorset. Z innymi kobietami porozumiewa się za pomocą tańca i dziwnych tików, tworzą razem niepowtarzalny gang. Ta historia, choć abstrakcyjna, jest w pewnym sensie odniesieniem do obecnej sytuacji kobiet w Polsce – dodaje Brodka.

Brodka to artystka konceptualna, która w swojej twórczości tyle samo uwagi poświęca warstwie muzycznej, tekstowej, jak i wizualnej. W styczniu wydała singiel \”Wrong Party\”, który powstał w ramach projektu Speedy Wunderground.