Dżem zagra przed AC/DC

13 maja 2010
ok. 1 minuta czytania

Dzięki takim hitom, jak „Czerwony jak cegła”, „Whisky” czy „List do M.” Dżem wpisał się na stałe do czołówki polskiej sceny muzycznej. Formacja powstała w latach 70., jednak cały kraj usłyszał o zespole dopiero w roku 1980, kiedy Dżem okazał się sensacją pierwszego festiwalu w Jarocinie.

Kapela występowała na wszystkich liczących się polskich festiwalach, w Tychach doczekali się własnej corocznej imprezy. Grali w wielu krajach Europy oraz na dwóch innych kontynentach – w Ameryce i Azji (Kazachstan). Dorobili się 12 albumów studyjnych i 9 koncertowych, towarzyszyli Tadeuszowi Nalepie, im towarzyszyła orkiestra symfoniczna z chórem. Trzydziestoletnia kariera Dżemu to pasmo sukcesów, które jednak przeplotły tragedie – w 1994 zmarł wokalista Ryszard Riedel (dziś śpiewa w zespole Maciej Balcar), a w 2005 Paweł Berger (jego następcą został Janusz Borzucki).

Dżem dzielił scenę z ZZ Top (w lipcu 1996 w Sopocie), The Rolling Stones (w sierpniu 1998 w Chorzowie) i Erikiem Claptonem (w sierpniu 2008 w Gdyni), teraz do tego grona dołączy AC/DC.

Bilety na koncert dostępne są w cenie 170 złotych oraz 310 złotych na LiveNation.pl.