Ed Sheeran chce nakręcić swoją „8. Milę”

5 lipca 2017
ok. 2 minut czytania

Przypomnijmy, że „8. Mila” to historia pochodzącego z Detroit, młodego muzyka hiphopowego. Choć obraz jest fikcją literacką wykorzystano w nim wątki z życia Eminema, który wcielił się w postać głównego bohatera Jimmy’ego Smitha Jr. Jego Matkę zagrała Kim Bassinger.

– Chcę zrobić coś w stylu „8. Mili” acz z elementami „Notting Hill” – powiedział wokalista w wywiadzie dla magazynu „Q”. – Nic tak surowego jak Detroit, raczej Ipswich. Mam mnóstwo piosenek o Ipswich, które jeszcze się nie ukazały, więc byłyby idealne na soundtrack.

Aktorski talent Eda Sheerana będzie można sprawdzić po 16 lipca, kiedy na ekrany wróci „Gra o tron”. Artysta wystąpił gościnnie w siódmej odsłonie popularnej serii HBO.

W przyszłym roku będzie z kolei okazja, by sprawdzić koncertową formę Anglika. Ed Sheeran 11 sierpnia 2018 roku zaśpiewa na PGE Narodowym w Warszawie.

Po wydanych w 2011 roku albumie „+” i w 2014 roku albumie „x” Ed umocnił swoją pozycję na międzynarodowej arenie muzycznej płytą „÷”. Krążek ukazał się 3 marca 2017 roku, a pochodzące z niego utwory jeszcze przed premierą wydawnictwa zaczęły bić rekordy popularności. Single „Shape Of You” i „Castle On The Hill” tuż po premierze stały się najczęściej odtwarzanymi utworami w serwisie Spotify, przy czym pierwszy z wymienionych pobił rekord najchętniej słuchanej piosenki w historii serwisu. W dniu premiery płyta „÷” odniosła równie wielki sukces bijąc rekord odtworzeń. W Polsce krążek uzyskał status podwójnie platynowej płyty, natomiast piosenki „Shape Of You” i „Castle On The Hill” zdobyły w naszym kraju wyróżnienia odpowiednio diamentowego singla i podwójnej platyny. Obecnie album promuje utwór „Galaway Girl”. Na całym świecie Ed Sheeran sprzedał płyty w nakładzie przekraczającym 26 milionów egzemplarzy.