Ed Sheeran królem parkietu

25 czerwca 2021
ok. 1 minuta czytania

Do sieci trafił singiel \”Bad Habits\”, który potwierdza, że Ed Sheeran jeszcze wiele razy nas zaskoczy, prezentując nowe wymiary swojej sztuki. Utwór zawdzięcza swoje szybkie tempo i wakacyjne brzmienie Edowi oraz jego wieloletnim współpracownikom: Johnny\’emu McDaid (‘Shape of You’) oraz FRED (No.6 Collaborations Project).

W towarzyszącym singlowi klipie – wyreżyserowanym przez Dave\’a Meyersa (Billie Eilish, Kendrick Lamar) – widzimy Eda w zupełnie nowej, \”wampirzej\” odsłonie. Przepełniony czarnym humorem teledysk jest metaforą \”złych nawyków\”. Obserwujemy, jak wampirze alter-ego artysty spędza szaloną noc w towarzystwie innych upiorów i powraca do swojej normalnej formy dopiero o świcie.

– To zawsze niesamowite uczucie, gdy wydajesz nowy singiel – mówi Anglik. – Chciałem, żeby klip do \”Bad Habits\” był osadzony w nierzeczywistym świecie, dlatego postawiłem na wampiry. Kręcenie teledysku i przeistoczenie się w moje alter ego było mega frajdą. Jedyne co mi się średnio podobało, to sceny kręcone na dużych wysokościach – tutaj frajda była dużo mniejsza.

\”Bad Habits\” to pierwszy oficjalny singiel Eda od wydania albumu \”No.6 Collaborations Project\” (#1 na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii). Nagrywając ten poboczny projekt, Sheeran połączył siły ze swoimi ulubionymi artystami, m. in. z Cardi B, Bruno Marsem, Camillą Cabello, Eminemem, Travisem Scottem, czy Justinem Bieberem.

Obecnie Ed Sheeran pracuje nad nowym albumem.