Ed Sheeran przez 5 minut w „Grze o tron”

7 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Jak należało przypuszczać, gwiazdor muzyki pop otrzymał epizodyczną rolę. – Wiem, kogo zagram – zdradził piosenkarz. – Nie umieram, ale pojawiam się na jakieś 5 minut.

Sheeran dodał, że swą rolę zawdzięcza Gary’emu Lightbody’emu ze Snow Patrol. Frontman alternatywno-rockowej formacji gościł w serialu w 2012 roku. – Powiedziałem mu wtedy, że musi mnie też wkręcić – wspomina Ed. – Po 5 latach w końcu się udało.

Na nadchodzący siódmy sezon złoży się 7 epizodów. Premierę wyznaczono 16 lipca 2017 roku. Ekipa pracowała głównie w Irlandii Północnej, ale również w Hiszpanii i Islandii.

Teaser można obejrzeć tutaj.

Ostatnia ósma odsłona będzie mieć tylko 6 epizodów.

Przypomnijmy, że w szóstej części cyklu w głównych rolach wystąpili Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau, Lena Headey, Emilia Clarke, Kit Harington, Maisie Williams i Sophie Turner.

Najnowszy longplay Eda Sheerana, „÷”, ukazał się 3 marca. W ciągu pierwszego dnia, albumu wysłuchało 56,727,861 użytkowników Spotifya, co jest nowym rekordem serwisu.

Poprzednia płyta Sheerana to „x” z 2014 roku. W Polsce uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Promując ten materiał, Ed wystąpił na stołecznym Torwarze. Największe hity Anglika to „The A Team”, „Sing”, „Thinking Out Loud”.

26-latek miał okazję zaprezentować talent aktorski w serialu „Posłaniec gniewu” („The Bastard Executioner”) oraz w filmie „Bridget Jones 3”.