Ed Sheeran śpiewa i gra sobie na urodziny

17 lutego 2017
ok. 2 minut czytania

W piątek, 17 lutego, angielski wokalista obchodzi swoje 26. urodziny. Z tej okazji zaprezentował kolejną piosenkę zapowiadającą album „÷ (Divide)”. Utwór nosi tytuł „How Would You Feel (Paean)”. Numer można znaleźć tutaj.

Do piosenki powstał teledysk. Obrazek, w którym Ed śpiewa, chwilami bardzo ekspresyjnie, utwór „How Would You Feel (Paean)” z towarzyszeniem gitary akustycznej i pianina można obejrzeć na YouTube. https://www.youtube.com/watch?v=wY473jAptyw

Premiera płyty „÷ (Divide)” odbędzie się już 3 marca 2017 roku. Za produkcję materiału odpowiadają Benny Blanco (Rihanna, The Weeknd) i Ed Sheeran. Wokalista skorzystał także z talentów producenckich Johnny’ego McDaida, Mike’a Elizondo i Steve’a Maca. Nagrania odbyły się w Los Angeles, Londynie, Suffolk oraz na transatlantyckim liniowcu „RMS Queen Mary 2”. Anglik jest też autorem okładki albumu. Sam ją wymyślił, a następnie namalował.

Jeśli chodzi o teksty, Ed Sheeran oddał w nich to, co dzieje się współcześnie na świecie oraz swoje prywatne emocje i doświadczenia. Sporo inspiracji dały mu podróże, które odbył w 2016 roku, związki z kobietami, jak i zdarzenia, które dotknęły jego rodzinę.

Tracklista płyty:
„Eraser”
„Castle On The Hill”
„Dive”
„Shape Of You”
„Perfect”
„Galway Girl”
„Happier”
„New Man”
„Hearts Don’t Break Around Here”
„What Do I Know?”
„How Would You Feel (Paean)”
„Supermarket Flowers”

Wersja deluxe:

„Barcelona”
„Bibia Be Ye Ye”
„Nancy Mulligan”
„Save Myself”

Dyskografię Eda Sheerana wciąż zamyka płyta „x” z 2014 roku. W Polsce uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Promując ten materiał, Ed wystąpił na stołecznym Torwarze. Największe hity Anglika to „The A Team”, „Sing”, „Thinking Out Loud”.