Ed Sheeran w nowym serialu twórcy „Synów anarchii”

27 lipca 2015
ok. 2 minut czytania

Cykl opowie o rycerzu, który postanawia porzucić swój fach – ma już dość zabijania, krwi, wiecznej wojny. Przemoc jednak się o niego upomni. Bohater znowu będzie musiał sięgnąć po miecz.

Sheeran wcieli się w sir Cormaca, protegowanego wysoko postawionego duchownego. – Nie mogę zbyt wiele mówić, bo dopiero co zatwierdzono pilot – zapowiadał wcześniej wokalista. – Chodzi o serial. To średniowieczna opowieść, bardzo mroczna i straszna. Pilot napisał mój dobry przyjaciel.

Odcinek pilotażowy został nakręcony przez reżysera Parisa Barclaya. W produkcji grają m.in. Lee Jones, Stephen Moyer („Czysta krew”), Katey Segal – prywatnie żona Suttera, Flora Spencer-Longhurst, Sam Spruell, Darren Evans, Danny Sapani, Timothy V. Murphy, Sarah White, Sarah Sweeney, Elen Rhys i Ethan Griffiths. Gościnnie będzie można oglądać Matthew Rhysa.

Pierwszy zwiastun można obejrzeć tutaj.

Produkcja będzie się składała z 10 odcinków. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Projekt powstaje na zlecenie telewizji FX.

Twórcą jest Kurt Sutter, znany światu dzięki pracy nad „Synami anarchii”. To właśnie do przedostatniego odcinka „Sons of Anarchy”, Ed Sheeran nagrał piosenkę „Make It Rain” będącą coverem numeru Foya Vance’a.

Wydany w 2011 roku debiutancki album muzyka „+” pokrył się złotem w USA oraz Niemczech i sześciokrotną platyną na Wyspach. W czerwcu 2014 roku do rąk fanów trafił drugi krążek artysty, „x”, z singlami „Sing” (nagrany z udziałem Pharella Williamsa), „Don’t” i „Thinking Out Loud”.