Ed Sheeran zmierza w stronę country

30 października 2017
ok. 1 minuta czytania

Anglik nawiązał współpracę z gwiazdorem country, Keithem Urbanem i zamierza właśnie dla niego stworzyć hit w tym gatunku.

– Ed uwielbia eksperymentować z różnymi brzmieniami i gatunkami – zdradza informator „The Sun”. – Poza tym lubi nowe wyzwania. Spodobał mu się pomysł, że napisze piosenkę, jakiej nikt się po nim nie spodziewa.

Urban wpadł na pomysł, by poprosić Sheerana do współpracy, gdy ten występował razem z jego żoną, Nicole Kidman, w programie „The Late Late Show with James Corden”. Poniżej można wysłuchać jednego z największych przebojów Keitha, „Blue Ain’t Your Color”.

Sheeran ma niemały dorobek jak autor piosenek – pisał dla Justina Biebera, Taylor Swift, Rudimental, One Direction czy Jessie Ware.

Artysta niedawno złamał sobie rękę podczas jazdy na rowerze i odwołał z tego powodu kilka koncertów. Do polskich występów Sheerana na szczęście jest jeszcze sporo czasu. Przypomnijmy, że muzyk 11 i 12 sierpnia 2018 roku zaplanował koncerty na PGE Narodowym w Warszawie. Obydwa są już wyprzedane. Do tego czasu wokalista zapewne wydobrzeje.

Ed promuje obecnie album „÷”, z którego pochodzą przeboje „Shape Of You” i „Perfect”.

Poprzednia płyta to „x” z 2014 roku. W Polsce uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Największe hity Anglika to „The A Team”, „Sing”, „Thinking Out Loud”. Niedawno wokalista gościł w serialu „Gra o tron”.