Eksperymentalny klip Kwiatu Jabłoni

13 maja 2021
ok. 2 minut czytania

Zespół Kwiat Jabłoni postawił w centrum miasta przezroczysty kontener aranżując go na intymny i wypełniony ulubionymi przedmiotami pokój. Muzycy weszli do środka wieczorem i czekali jak na taką sytuację zareagują ludzie. Podczas trwania wydarzenia, pod Teatrem Polskim w Poznaniu, zespół i publiczność oddzielała szyba, co dobitnie ukazywało sytuację pandemiczną na świecie.

– Postanowiliśmy po raz pierwszy zrobić teledysk, którego ostateczna wersja miała zaskoczyć nas samych – mówią artyści. – Po prostu reportaż. Nie mieliśmy pojęcia, jaki będzie efekt końcowy, z jakimi reakcjami spotkamy się podczas realizacji pomysłu. Weszliśmy do przeszklonego pokoju ustawionego w samym sercu Poznania i przez godzinę patrzyliśmy na ludzi zatrzymujących się obok nas. Ciekawe było dla nas nie tylko to, jak ludzie próbowali się z nami komunikować, ale również jak my sami staraliśmy się odnaleźć w tej sytuacji. W krótkim czasie nauczyliśmy się sporo o nas samych. Mimo barier – szyby, masek na twarzach i zatyczek w naszych uszach udało się nam wszystkim na chwilę zbudować poczucie wspólnoty. Coraz głębsze zanurzenie w świecie social mediów – nie chodzi nam tylko o pandemię – trochę odzwyczaiło nas od patrzenia w oczy, patrzenia w twarz obcemu człowiekowi… Podczas kręcenia teledysku przekonaliśmy się, że taki kontakt jest dla nas zupełnie naturalny, o ile zdołamy się na niego otworzyć. Brakowało nam tego.

\”Przezroczysty świat\” to trzeci singiel promujący album \”Mogło być nic\”. Wydawnictwo zostało świetnie przyjęte zarówno przez fanów jak i dziennikarzy muzycznych. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienie najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i w niecały miesiąc od premiery uzyskał status złotej płyty. Pod koniec maja, ukaże się ekologiczna płyta winylowa do produkcji, której użyto materiałów z recyklingu, a całość zapakowana będzie w folię z mączki kukurydzianej.

Przed Kwiatem Jabłoni bardzo intensywne miesiące. Pandemia zmusiła muzyków do odwołania regularnej, halowej trasy, podczas której w całości mieli po raz pierwszy zaprezentować nowy materiał. Wszystko, jednak wskazuje na to, że już w czerwcu rozpocznie się dla Kasi i Jacka okres wydarzeń plenerowych. Zespół do połowy września zagra blisko 50 koncertów w całej Polsce.