Elbow szykuje „Carry Her Carry Me”

31 października 2013
ok. 1 minuta czytania

Co prawda wcześniej lider Guy Garvey zapowiadał, że szósty longplay formacji poznamy jako „All At Once”, w niedawnym wywiadzie dla magazynu „Q” wyznał jednak, że krążek opatrzono tytułem „Carry Her Carry Me”. Artysta wyjawił ponadto, że teksty piosenek, które wypełnią dzieło zostały zainspirowane jego 6-tygodniowym pobytem w Nowym Jorku.

– Kiedy chodziłem po mieście, czułem, że moje anteny są aktywne – miałem uszy otwarte na wspaniałe rozmowy – tłumaczy Anglik. – Na Manhattanie masz wrażenie, że każdy robi coś, co zmieni świat.

Według wcześniejszych doniesień, płyta ukaże się 10 marca. Tego samego dnia w sprzedaży pojawi się „Live At Jodrell Bank” z zapisem koncertu, jaki grupa dała w Cheshire Observatory w 2012 roku. . Wydawnictwo składać będzie się z dwóch krążków CD oraz DVD.

Ostatni longplay manchesterskiej formacji, „Build a Rocket Boys!”, trafił do sprzedaży w marcu 2011 roku. Dyskografię kapeli dowodzonej przez Guya Garveya uzupełnia kompilacja „Dead In The Boot” z sierpnia 2012 roku. Za longplay „The Seldom Seen Kid” z 2008 roku kwintet otrzymał Mercury Music Prize.