Ellie Goulding i blackbear we wspólnym singlu „Worry About Me”

13 marca 2020
ok. 2 minut czytania

„Worry About Me” to pierwszy premierowy singiel Ellie Goulding w tym roku, następca wydanych niedawno „Sixteen”, „Close To Me” oraz „Hate Me”, jak również niedawnego coveru „River” z repertuaru Joni Mitchell. Do pracy nad nowym singlem Goulding zaprosiła rapera blackbeara, który zyskał rozgłos w 2015 roku, do tej pory wydał pięć albumów studyjnych, jak również stworzył wiele hitów dla innych artystów.
„Worry About Me” to pop nasączony R&B z pulsującą linią basu. Ellie śpiewa w tekście: „Kochany, nie musisz się o mnie martwić”, a następnie stery przejmuje blackbear ze swoim unikatowym flow.

– Napisałam „Worry About Me” o relacji, w której facet chciał mnie wtedy, kiedy było mu to na rękę, dokładnie w momencie, w którym chciałam o nim zapomnieć – mówi Ellie Goulding. – Celowo użyłam ironii, bo nie jest tak, że czuję żal, po prostu cała sytuacja mnie bawi. Pisanie tego kawałka w słonecznym Los Angeles było odświeżające, bo wcześniej komponowałam głównie mroczne kawałki w Nowym Jorku.

– Ellie to dla mnie głos Wielkiej Brytanii, wyjątkowa artystka i człowiek. Nie wahałem się ani chwili, gdy otrzymałem propozycję współpracy – dodaje blackbear. – Dodatkowo zrobiliśmy szalony klip, w którym doczekałem się brata bliźniaka.

W ubiegłym tygodniu Ellie świętowała 10-lecie premiery debiutu „Lights”, które dotychczas sprzedało się w nakładzie 1,4 mln egzemplarzy. W trakcie imponującej kariery gwiazda zdobyła dwie nagrody BRIT, sprzedała ponad 15 milionów albumów i 102 miliony singli, zgromadziła 19,6 miliardów streamów i 10 milionów subskrypcji na YouTube oraz 5 miliardów wyświetleń.