Elton John i George Clooney bojkotują hotele sułtana Brunei

1 kwietnia 2019
ok. 2 minut czytania

Po tym jak Brunei wprowadziło drastyczne prawo, na mocy którego homoseksualistom grozi śmierć przez kamieniowanie Gorge Clooney a zaraz za nim także Elton John wezwali do bojkotu luksusowych hoteli na całym świecie należących do sułtana Brunei.

– Popieram mojego przyjaciela, #GeorgeClooney, za przeciwstawienie się dyskryminacji i bigoterii antygejowskiej w narodzie #Brunei – napisał na Twitterze Elton John.

Brytyjski wokalista wymienił też hotele należace do sułtana Brunei: The Dorchester w Londynie, 45 Park Lane w Londynie, Coworth Park w Anglii, Beverly Hills Hotel w Beverly Hills, Hotel Bel-Air w Los Angeles, Le Meurice w Paryzu, Hotel Plaza Athenee w Paryżu, Hotel Eden w Rzymie oraz Hotel Principe di Savoia w Mediolanie.

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji „Candle in the Wind”, który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych zarówno scenicznych, jak i filmowych, takich jak np. „Billy Elliot”, „Król Lew” czy „Aida”.