Elton John krytykuje rosyjską cenzurę

1 czerwca 2019
ok. 1 minuta czytania

Rosyjski dystrybutor filmu „Rocketman” firma Central Partnership wycięła z obrazu wszystkie sceny pokazujące zażywanie narkotyków oraz gejowski seks.

– Paramount Pictures to odważni partnerzy, którzy pozwolili stworzyć film odzwierciedlający niezwykłe życia Eltona Johna – napisali twórcy filmu. – To, że lokalny dystrybutor ocenzurował pewne sceny, odmawiając publiczności możliwości obejrzenia filmu w zamierzony sposób, jest smutnym świadectwem podzielonego świata, w którym wciąż żyjemy. To okrutne nieakceptowane miłości między dwojgiem ludzi. Wierzymy w budowanie mostów i otwartego dialogu i będziemy nadal dążyć do przełamywania barier, dopóki wszyscy ludzie nie będą słyszani jednakowo na całym świecie.

W roli głównej w biografii Eltona Johna występuje Taron Egerton. Znany z „Gry o tron” Richard Madden wciela się w wieloletniego menadżera wokalisty, Johna Reida. Jamie Bell gra Berniego Taupina, autora piosenek i współpracownika Eltona Johna. Bryce Dallas Howard portretuje mamę wokalisty. W filmie pojawiają się także Eddie Register, Solomon Mousley, Jamie Bacon oraz Alison Ball.

„Rocketman” opowiada o czasach, gdy Elton John szkolił się w Royal Academy of Music, gdzie zaczął współpracę z Berniem Taupinem, który napisał słowa do takich hitów wokalisty jak „Rocket Man” oraz „Tiny Dancer”.

Za reżyserię odpowiada Dexter Fletcher. Lee Hall napisał scenariusz. Matthew Vaughn wyprodukował film wspólnie z Eltonem Johnem i Davidem Furnishem.

Film „Rocketman” trafi do polskich kin 7 czerwca.