Elton John ogłasza konkurs na teledyski

13 grudnia 2016
ok. 2 minut czytania

Elton John porozumiał się z serwisem YouTube i dzięki temu osoby zainteresowane kręceniem wideoklipów mogą spróbować swych sił, oprawiając filmowo jedną z trzech następujących piosenek: „Bennie And The Jets”, „Rocket Man” i „Tiny Dancer”.

Pomysł zrodził się dla uczczenia 50-lecia współpracy artystycznej Eltona Johna i Berniego Taupina. Nosi nazwę „Elton John: The Cut”. Twórcy sprecyzowali, że oczekują animowanego klipu do „Rocket Man”, koncertowego do „Tiny Dancer”, a choreograficznego do „Bennie And The Jets”. Zakończenie konkursu 23 stycznia 2017 roku. Zwycięzców będzie trzech, a każdy z nich otrzyma również nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. funtów.

Elton John i Bernie Taupin nagrali zapowiedź wideo konkursu, którą można zobaczyć tutaj.

Przypomnijmy, że Elton John ponownie zawita do Polski. Artysta wystąpi 9 lipca w Operze Leśnej w Sopocie. Koncert odbędzie się w ramach światowej trasy „Wonderful Crazy Night”, promującej ostatni album artysty pod tym samym tytułem, wydany w lutym 2016 roku. Na żywo muzyk zaprezentuje największe hity, które wylansował w trakcie swojej ponad 50-letniej kariery oraz utwory pochodzące z „Wonderful Crazy Night”.

Eltonowi Johnowi będzie towarzyszył zespół świetnych muzyków: perkusista Nigel Olsson, gitarzysta Davey Johnstone, Matt Bissonette na gitarze basowej, John Mahon na instrumentach perkusyjnych oraz Kim Bullard na klawiszach.

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na swoim koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji „Candle in the Wind”, który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych zarówno scenicznych jaki i filmowych, takich jak np. „Billy Elliot”, „Król Lew” czy „Aida”.