Elton John przeciwko brexitowi

25 lipca 2018
ok. 1 minuta czytania

Wokalista uważa, że podczas kampanii zostały poczynione kompletnie nierealne obietnice oraz, że ludzie tak naprawdę nie wiedzieli, co oznacza głosowanie.

– Ludziom obiecano rzeczy, które ekonomicznie są niemożliwe – mówi Elton John. – Teraz natomiast kompletnie nie wiadomo o co chodzi w negocjacjach dotyczących wyjścia z Unii. Wygląda to jakbyś będąc w pałacu Hampton Court chodził z opaską na oczach, został okręcony wokół osi 16 razy i masz znaleźć wyjście.

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji „Candle in the Wind”, który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych zarówno scenicznych, jak i filmowych, takich jak np. „Billy Elliot”, „Król Lew” czy „Aida”.