Elton John trafił na intensywną terapię. Odwołuje koncerty

25 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Muzyk trafił na odział intensywnej terapii z- jak to określono – szkodliwą i niezwykłą infekcją bakteryjną. Artysta poważnie zachorował w samolocie z Santiago w Chile i następnie spędził dwie noce w szpitalu w Wielkiej Brytanii. Na miejscu 70-latek został poddany leczeniu i wypisany w sobotę, 22 kwietnia.

– Na szczęście ekipa medyczna szybko zidentyfikowała infekcję i przeprowadziła skuteczne leczenie – czytamy w oświadczeniu rzecznika gwiazdora. – Spodziewamy się, że Elton w pełni wróci do zdrowia.

Artysta najwyraźniej jest jednak na tyle osłabiony, że w najbliższym czasie nie może występować. Odwołał 8 koncertów zaplanowanych na koniec kwietnia i maj.

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji „Candle in the Wind”, który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych zarówno scenicznych, jak i filmowych, takich jak np. „Billy Elliot”, „Król Lew” czy „Aida”. Muzyk planuje wyprodukować animowaną wersję musicalu „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”.