Elton John wystąpi w Krakowie

2 czerwca 2014
ok. 2 minut czytania

Po wielkim sukcesie trasy „Follow the Yellow Brick Road” w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej, przyszedł czas na Polskę. Elton John, zdobywca wielu prestiżowych nagród w tym Oscara i Grammy, zaśpiewa po raz pierwszy w Krakowie.

Elton John (właściwie Reginald Kenneth Dwight) urodził się 25 marca 1947 roku w Londynie i już od najmłodszych lat przejawiał talent muzyczny. Podczas swojej długiej kariery wydał ponad 30 albumów. W 1994 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Rok później otrzymał Oscara za utwór „Can You Feel The Love Tonight” z animowanego filmu „Król Lew”. W 1996 roku królowa Elżbieta II nagrodziła go Orderem Imperium Brytyjskiego, a dwa lata później nadała mu tytuł szlachecki. Otrzymał również nagrodę Royal Academy of Music, jako jedyny w historii kompozytor muzyki rozrywkowej. W jego kolekcji znalazły się również Grammy, Billboard Magazine Award i American Music Award. Singel „Candle in the Wind” (z nowym tekstem napisanym specjalnie dla Księżnej Diany po jej tragicznej śmierci) pobił natomiast rekord sprzedaży – rozszedł się w liczbie ponad 33 milionów egzemplarzy.

Pięć dekad od wydania pierwszej płyty w 1969 roku, John wciąż tworzy niesamowitą muzykę. W 2007 roku wydał album „Rocket Man – The Definitive Hits” zawierający osiemnaście jego największych hitów. W tym samym roku po raz pierwszy w historii cały jego dorobek artystyczny, na który składa się prawie 500 utworów, został udostępniony do legalnego ściągania z internetu. Wydanie albumu „Rocket Man” zbiegło się z wyjątkową rocznicą dla Eltona – w marcu 2007 roku świętował 60. urodziny, bijąc w tym samym czasie kolejny rekord sześćdziesięciu koncertów w legendarnym Madison Square Garden w Nowym Jorku. Jak dotąd żaden artysta nawet nie zbliżył się do tej liczby.

Bilety będzie można kupić od środy (4 czerwca) od godz. 12:00 za pośrednictwem Makroconcert.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz w salonach Empik.