Elvis Costello śpiewa tekst Johnny’ego Casha

21 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

Na krążku „Johnny Cash: Forever Words” usłyszymy takich wykonawców jak Ruston Kelly i Kacey Musgraves, Rosanne Cash, Alison Krauss i Union Station, Kris Kristofferson i Willie Nelson, Brad Paisley, John Mellencamp, Carlene Carter, The Jayhawks. Chris Cornell zaśpiewał „You Never Knew My Mind”, a Elvis Costello „I’ll Still Love You”. Kawałka można posłuchać poniżej.

Cała płyta ukaże się 6 kwietnia nakładem Legacy Recordings.

Johnny Cash zmarł 12 września 2003 roku. Podczas swojej muzycznej kariery wydał ponad 30 albumów i zdobył 11 Grammy. Wśród przebojów muzyka znalazły się m.in. utwory: „Folsom Prison Blues”, „I Walk The Line”, „Cry! Cry! Cry!” i „A Boy Named Sue”. Tematem jego piosenek często było życie zwyczajnego człowieka, fani kochali go za niezwykły głos. Johnny Cash przyjaźnił się m.in. z Bobem Dylanem, który często podkreślał wpływ artysty na swoją twórczość.

W 2005 roku powstał film „Spacer po linie” z Joaquinem Phoeniksem i Reese Witherspoon, opowiadający o życiu i karierze legendy muzyki country.

Elvis Costello to angielski muzyk i autor piosenek. Karierę zaczynał na początku lat 70. Jego najważniejsze albumy to „This Year’s Model” (1978) i „Armed Forces” (1979) z przebojem „Oliver’s Army”. Dorobek artysty zamyka nagrany z The Roots krążek „Wise Up Ghost” (2013).