Emeli Sandé nagrała piosenkę do filmu \”Emperor\”

11 sierpnia 2020
ok. 2 minut czytania

Autorką piosenki jest 11-krotnie nominowana do Oscara Diane Warren (\”Don\’t Want To Miss A Thing\” Aerosmith, \”Because You Loved Me\” Celine Dion, \”How Do I Live\” LeAnn Rimes). Jak zapewnia Sandé, \”I\’ll Get There (The Other Side)\” idealnie oddaje emocje, które można poczuć podczas seansu.

– Historia Shieldsa \”Emperora\” Greena, na kanwie której powstał scenariusz, bardzo mnie zainspirowała – mówi wokalistka. – Film przypomina o afrykańskiej godności, królewskości oraz odporności nawet na najmroczniejsze wydarzenia z historii. Dla mnie to także przypomnienie, że bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajdziemy, wewnętrzna wolność umysłu oraz wrodzony szacunek do samego siebie, choć to trudne, ostatecznie zależą tylko i wyłącznie od nas samych. Rzetelna znajomość historii może to znacznie ułatwić. Mam nadzieję, że śpiewając tę piosenkę, mogę odegrać chociaż małą rolę w złożeniu hołdu moim przodkom oraz ich niezłomnemu duchowi, determinacji, z jaką walczyli o wolność.

Do singla powstał teledysk, w którym oglądamy ujęcia z filmu. Za reżyserię klipu odpowiada Rankin.

W filmie \”Emperor\” Dayo Okeniyi gra Shieldsa Greena, niewolnika, który zrobi wszystko, by zapewnić wolność swojej rodzinie. Podążając na północ, Green łączy siły z legendarnym Johnem Brownem w bitwie Harpers Ferry – było to jedno z kluczowych starć powiązanych z wojną secesyjną.

Emeli Sandé ma na koncie ponad 340 milionów wyświetleń klipów, prawie 20 milionów sprzedanych singli (w tym trzy numery jeden w Wielkiej Brytanii) i ponad 6 milionów albumów. Debiutowała \”Our Version of Events\” w 2012 roku. W 2019 wydała uznany przez krytyków krążek \”Real Life\”.