Emeli Sandé oddycha pod wodą

28 października 2016
ok. 1 minuta czytania

Najnowsza propozycja artystki to pełna dramaturgii, podniosła ballada. Nagranie „Breathing Underwater” można znaleźć pod tym adresem.

To już trzeci utwór – po „Hurts” i „Garden” (z udziałem Jaya Electronicki i Áine Zion) zapowiadający najnowszy album Emeli Sandé „Long Live the Angels”. Longplay ukaże się 11 listopada.

– Jestem dumna z pierwszego albumu i wdzięczna losowi za doświadczenia z tamtego okresu, ale teraz jestem znacznie bardziej szczęśliwa z nowym albumem i w miejscu gdzie się znajduję – zapowiada.

Emeli Sandé, która w swej muzyce łączy współczesny soul, pop i R&B, ma na koncie jeden długogrający krążek „Our Version of Events” z lutego 2012 roku. Z płyty pochodzą przeboje „Heaven”, „Next To Me” i „Clown”. Na Wyspach Brytyjskich zestawk 7-krotonie pokrył się platyną i został wyróżniony dwiema statuetkami Brit. Sandé otrzymała wiele nagród, w tym trzy razy Brit Awards, a także wyróżnienia magazynów: „Q”, „Elle”, „Harpers” i „GQ”.

Artystka wystąpiła na ceremonii otwarcia i zamknięcia Olimpiady w Londynie w 2012 roku. Znana jest też z numerów Disclosure („Free”) czy Naughty Boya („Lifted”).

29-latka jest ponadto wziętą autorką piosenek. Z jej usług korzystali m.in. Cher Lloyd, Susan Boyle, Preeya Kalidas, Leona Lewis, Cheryl Cole czy Tinie Tempah.