Emeli Sandé zaśpiewa w Krakowie

29 listopada 2017
ok. 2 minut czytania

30-letnia Emeli Sandé pojawiła się na muzycznej scenie w 2011 roku, kiedy przedstawiła publiczności swój pierwszy singiel „Heaven”. Międzynarodowy sukces osiągnęła rok później, wydając debiutancki album „Version of Events”. Krążek osiągnął pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów, gdzie spędził dziesięć tygodni, a 67 tygodni – w pierwszej dziesiątce. Takiego wyniku do tej pory nie udało się osiągnąć żadnemu brytyjskiemu artyście. Za swoją pierwszą płytę, zawierającą takie przeboje jak „Read All About It”, „Next To Me” czy „My Kind of Love”, Emeli otrzymała nagrodę dla Najlepszego Albumu 2012 roku, podobnie, jak singel „Read All About It”, z kolei sama wokalistka została artystką roku. Pośród najczęściej wykonywanych utworów, jakie Emeli Sandé śpiewała, jest piosenka „Beneath Your Beautiful”, która łączy delikatny głos Emeli z brytyjskim artystą Labirinth’em.

Rihanna, Alicia Keys, Leona Lewis i wielu innych znanych artystów posiada w swoim repertuarze utwory napisane przez Sandé. Sama wokalistka potwierdza, że w jej pracy widać wpływy artystów takich jak: Nina Simone, Joni Mitchell, Lauryn Hill oraz Amy Winehouse.

Przed końcem 2016 roku Emeli Sandé wydała album „Long Live the Angels” z pierwszym singlem – „Hurts”. Krytycy muzyczni docenili i przyznali, że płyta jest obrazem wielkiej dojrzałości muzycznej Sandé.

Sprzedaż biletów na koncert Emeli Sandé w Krakowie rozpocznie się 1 grudnia, o godzinie 10:00 za pośrednictwem stron: bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.