Enduser i X&trick we Wrocławiu

24 lutego 2010
ok. 2 minut czytania

Enduser to pseudonim amerykańskiego muzyka, zamieszkałego obecnie w Nowym Jorku, Lynna Standafera. Dźwięki, które tworzy są wypadkową jego wczesnych fascynacji takimi artystami, jak Skinny Puppy, KRS-One czy też Photek i obejmują zarówno elektronikę, raggacore, drum’n’bass jak i hip-hop. Swoją muzykę określił mianem „breakcore for manic depressives” czyli „breakcore’em dla maniakalno-depresyjnych”. Ta dwoista natura jest jego znakiem rozpoznawczym.

Uciekając od parkietowej sztampy i wtórności wykreował własny styl, dzięki któremu rozpoznać go można już po kilku dźwiękach – niepokojące, niemal oniryczne brzmienia zagłuszane przez wściekły atak ostrych podkładów perkusyjnych. Pomieszane i pozornie nieprzystające stylistyki, tworzą muzyczny dysonans, który po uważniejszym wsłuchaniu, staje się logiczną częścią trafiającej w odpowiednie miejsca dźwiękowej układanki.

Enduser wypłynął na szerokie wody nie tylko dzięki swojej ciężkiej pracy, lecz także doskonałej pozycji i renomie brytyjskich rozgłośni i didżejów, w tym legendarnego prezentera i dziennikarza Johna Peela oraz awangardowej audycji „The Breezeblock”.

X&trick był jednym z pionierów undergroundowej sceny belgijskiej, promującym na jednej scenie breakcore, industrial, braindance czy też hardcore. Za sprawą cyklicznej imprezy – „Dionizos”, na której prezentował nowatorskie podejście do muzyki, szybko uzyskał status jednego z najbardziej pożądanych DJ-ów w Belgii i ruszył w trasę klubową – najpierw po kraju ojczystym, następnie zagranicą. Jednocześnie zaczął odchodzić od odtwórczego prezentowania utworów innych wykonawców, a zajął się zabawą z własnymi produkcjami.

Twórczość X&tricka to mieszanka współczesnej muzyki elektronicznej. Wpływy jungle, drum’n’bass, twórczości eksperymentalnej, techno, break czy hardcore’a są łatwe do wychwycenia dla uważnego słuchacza.

Bilety w cenie 32 złote (40 złotych w dniu imprezy) dostępne są za pośrednictwem Eventim.pl i Ticketpro.pl.