Ennio Morricone wraca do Polski

27 marca 2017
ok. 2 minut czytania

Jest autorem muzyki do ponad 500 filmów, laureatem Oscarów, Złotych Globów oraz innych znaczących nagród. Wiele obrazów, do których komponował ścieżkę dźwiękową, to ikony światowej kinematografii. Ale jego muzyka zyskiwała także odrębną popularność i wydawana była na krążkach w milionowych nakładach.

Przez niemal 60 lat aktywności wydawane na płytach soundtracki zdobyły ponad 40 różnych nagród w kategoriach związanych z muzyką filmową. 10 lat temu został laureatem nagrody Akademii Filmowej za całokształt twórczości. Ale dopiero rok temu doczekał Oscara za muzykę do filmu Quentina Tarantino „Nienawistna ósemka”.

Jest twórcą muzyki do takich dzieł jak: „Malena”, „Nietykalni”, „Misja”, „Dawno temu w Ameryce”, „Cinema Paradiso”, „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, „Dawno temu w Ameryce”, „Za garść dolarów”, „Rydwany ognia”, „Papież, który został człowiekiem”, „Los utracony” oraz „1900: człowiek legenda”.

Morricone współpracował z największymi reżyserami współczesnego kina, do których należą: Quentin Tarantino, Brian De Palma, Sergio Leone, Giuseppe Tornatore czy Adrian Lynn.

Na długiej liście artystów, którzy współpracowali z twórcą, odtwarzając skomponowaną przez niego muzykę, są m.in.: Andrea Bocelli, Paul Anka, Celiné Dion, Michael Jackson, Bruce Springsteen, Il Volo, a nawet Metallica, czy The Prodigy i Slash.

Bilety na łódzki koncert będzie można nabywać za pośrednictwem stron: Prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik. Sprzedaż wejściówek rozpocznie się w najbliższa środę, 29 marca, o godzinie 10:00.