Enrique Iglesias na jedynym koncercie w Polsce

21 grudnia 2020
ok. 2 minut czytania

Enrique Iglesias to światowej sławy piosenkarz, którego znamy z takich klasyków jak \”Bailamos\”, \”Hero\”, \”Could I Have This Kiss Forever\”, \”Sad Eyes\” i nowszych utworów, wśród których znajdują się \”Bailando\”, \”El Perdón\” czy \”Subeme La Radio\”.

Syn hiszpańskiego piosenkarza Julio Iglesiasa rozpoczął karierę w końcówce lat 90., kiedy to podpisał kontrakt z wytwórnią Fonovisa. W 1995 roku wydał swój pierwszy album zatytułowany po prostu \”Enrique Iglesias\”. Popularność krążka w zestawieniach przebojów w USA przyniosła Iglesiasowi nagrodę Grammy w kategorii \”Najlepszy wykonawca latynoski\”. Po sukcesie płyty przyszedł czas na trasę koncertową, podczas której gościnnie wystąpili m.in. Bruce Springsteen i Elton John.

W 1999 roku Iglesias zdecydował się na nagranie płyty z piosenkami w języku angielskim zatytułowanej po prostu \”Enrique\”. To stąd pochodzą znane na całym świecie przeboje jak \”Bailamos\”, \”Sad Eyes\”, \”Could I Have This Kiss Forever\”. Kolejną anglojęzyczną płytą był album \”Escape\”, na której znalazł się hit \”Hero\”. Była to najlepiej sprzedająca się płyta w karierze artysty. 10 krążek Iglesiasa – \”Sex and Love\” został wydany w 2014 roku i był promowany przez utwór \”Bailando\”, nagrany razem z Descemerem Bueną i grupą Gente de Zona. Piosenka odniosła wielki sukces i na stałe zagościła na listach przebojów na całym świecie.

W ciągu swojej kariery Iglesias nagrał przeboje m.in. Pitbullem, Nicole Scherzinger, Whitney Houston, Lionelem Richiem czy Akonem. Od początku kariery jego płyty sprzedały się na całym świecie w ponad 180 milionach egzemplarzy. Wydał 10 albumów studyjnych oraz 3 krążki z kompilacją swoich największych przebojów. Odbył 10 tras koncertowych, które cieszyły się statusem wyprzedanych, prezentując się łącznie przed 10 milionami fanów na całym świecie. Jest laureatem prestiżowych nagród jak Grammy, Billboard Awards, ASCAP i innych. Jego video w serwisach Youtube i VEVO prześledziła ponad 14-miliardowa publiczność.

Bilety: 189 zł (Strefa C), 279 zł (Strefa B), 349 zł (Strefa A); miejsca stojące: 259 zł (General Admission), 359 zł (Golden Circle), 499 zł (Golden Circle Earky Entrance).

Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste.