Enter Shikari przedstawia „Never Let Go Of The Microscope”

27 listopada 2014
ok. 1 minuta czytania

Longplay zatytułowany „Mindsweep” ukaże się 19 stycznia. krążek został zarejestrowany wiosną w Chapel Studios w Lincolshire. W fotelu producenckim ponownie zasiadł Dan Weller, który współpracował z zespołem przy poprzedniej płycie „A Flash Flood Of Colour”.

– Ten album jest o wiele bardziej zróżnicowany niż poprzednie, zwłaszcza wokalnie – mówi Ron Reynolds. – Głównie dlatego, iż zyskaliśmy pewność siebie. Poszerzyliśmy nasze wpływy. Melodia i agresja zawszę będą najważniejsze w naszej muzyce. Tym albumem podjęliśmy wspólnie wysiłek, aby skoncentrować się też na strukturze utworów. Oprócz naszych sztandarowych gitar, perkusji, gitary basowej, elektronicznych aranżacji, na krążku pojawia się wiele nowego instrumentarium. Komponowanie muzyki na instrumenty dęte i smyczkowe oraz późniejsze ich nagrywanie przyniosło nam wiele satysfakcji. Czuliśmy się tak, jakbyśmy osiągnęli nowy wymiar w naszej muzyce. Nie mogę się już doczekać chwili, kiedy zagramy wszystkie utwory na żywo.

Do sieci trafiło właśnie pochodzące z wydawnictwa nagranie „Never Let Go Of The Microscope”, którego można posłuchać pod tym adresem.

Oto tracklista:
„The Appeal & The Mindsweep I”
„The One True Colour”
„Anaesthetist”
„The Last Garrison”
„Never Let Go Of The Microscope”
„Myopia”
„Torn Apart”
„interlude”
„The Bank Of England”
„There’s A Price On Your Head”
„Dear Future Historians…”
„The Appeal & The Mindsweep II”

Poprzedni longplay post-hardcore’owej grupy to wydany na początku 2012, „A Flash Flood of Colour”.