Epica na Ursynaliach

26 lutego 2015
ok. 1 minuta czytania

Wiosną 2014 roku Epica wydała szósty album „The Quantum Enigma”, którym potwierdza, że nadal należy do pierwszej ligi symfonicznego metalu na świecie. Płyta łączy cięte gitary z podniosłymi refrenami, osadzoną grą bębnów, potężnymi partiami syntezatorów, by w końcu zwieńczyć swoją sztukę niesamowitym śpiewem uwielbianej Simone Simons.

– W o wiele większym stopniu niż nasze poprzednie krążki, „The Quantum Enigma” jest rezultatem pracy całego zespołu – komentuje Mark Jansen. – Po zaprezentowaniu podstawowych pomysłów przez poszczególnych członków ogrywaliśmy utwory jak za starych czasów, zupełnie na żywo. Jak solidna drużyna, skoncentrowaliśmy się na niuansach, porównywaliśmy tuziny wzmacniaczy i innego sprzętu, aby przebić brzmienie poprzednich albumów. Zabrało nam to nieco czasu, ale to był jedyny sposób osiągnięcia naszego celu – nagrania albumu wznoszącego Epicę na nowy poziom.

Epica dołącza do ogłoszonych wcześniej zespołów: Guano Apes, Hatebreed, Skindred, The Qemists, Napalm Death, Unearth, Jelonek, Chemia, Coma, Bracia Figo Fagot, Bednarek, Farben Lehre oraz Deyacoda.

Impreza odbędzie się na terenie Kampusu SGGW w Warszawie 29 i 30 Maja 2015 roku.

Przypominamy też, że do końca lutego obowiązuje ostatnia promocyjna cena biletów oraz karnetów. Od 1 marca wejściówki na Ursynalia dostępne będą w wyższych cenach. Szczegóły na stronie internetowej Ursynaliów.