Epica zagra na Czad Festiwalu

24 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

Utworzony w Holandii w 2002 roku zespół natychmiast przyciągnął światową uwagę swoim debiutanckim albumem, wydanym w 2003 roku „The Phantom Agony”.

Każdy kolejny longplay to kreatywny postęp, a każda trasa to fantastyczne sceniczne show. Muzyka Epiki to fascynujące kontrasty między wysokim głosem wokalistki Simone Simons a gardłowymi pomrukami gitarzysty Marka Jansena; między gwałtownymi, tnącymi gitarowymi riffami Isaaca Delahaye’a a misternymi aranżacjami i ozdobnikami klawiszowca Coena Janssena. Całość wspiera mocny tandem w osobach perkusisty Ariena van Weesenbeeka i basisty Roba van der Loo.

To, co wyróżnia zespół na tle innych, to teksty utworów. Epica wystrzega się tradycyjnych dla metalu symfonicznego fantastycznych metafor i przenośni, zamiast tego wybiera i analizuje pojęcia filozoficzne, naukowe i metafizyczne. Od mrocznych religijnych poszukiwań na „The Divine Conspiracy” (2007) przez intensywną muzyczną podróż na „Design Your Universe” (2009), po żarliwy i polityczny „Requiem For The Indifferent” (2012) i dalej, do odważnej ciekawości i zapierającej dech głębi na „The Quantum Enigma” (2014).

Ósmy studyjny album bandu, „The Holographic Principle” (2016), jest także najbardziej muzycznie ekstrawaganckim i odważnym wydawnictwem zespołu.

Udział w festiwalu potwierdzili wcześniej Billy Talent, Anti-Flag, Bastille, Dubioza Kolektiv, Sonata Arctica, Acid Drinkers, Agnieszka Chylińska, Big Cyc, Coma, Czesław Śpiewa, Lady Pank, Łydka Grubasa, Sonata Arctica, Hunter, Trzynasta w samo południe i Nocny kochanek.

Informacje o biletach pod tym adresem.