Erol Alkan oraz Goldie na Warsaw Music Week 2011

1 kwietnia 2011
ok. 1 minuta czytania

Erol Alkan znakomicie potrafi połączyć rock z muzyką taneczną. Jest niezwykle wpływowym didżejem, twórcą remiksów, a także producentem płyt popularnych zespołów rockowych. 7 maja zaprezentuje się w klubie Kamieniołomy.

Goldie uważany jest za jednego z najważniejszych twórców w historii nurtu drum’n’bass. Jego płyta „Timeless” z 1995 roku często jest uważana za szczytowe osiągnięcie gatunku. 14 maja w 1500m2 razem z nim wystąpi Jakes – MC o wyjątkowo charakterystycznym głosie.

W tym samym klubie i tego samego dnia pojawi się Subscape – jeden z najbardziej obiecujących producentów sceny dubstep i nadzieja 2011 roku. Artysta związany jest z renomowaną wytwórnią Dub Police.

Kanadyjczyk Daniel Gardner, klasycznie wykształcony muzyk, regularnie wydaje swe produkcje od ponad dekady. Przełomem był dla niego album „Midnight Black Indulgence”, który ukazał się nakładem berlińskiego Scape w 2007. Od niedawna związany jest z wytwórnią Cadenza. Jego popis na żywo będzie można sprawdzić 7 maja w Cafe Kulturalna.

Zeus narodził się z muzycznej przyjaźni Mike’a O’Briena i Carlina Nicholsona. Długoletni przyjaciele z Toronto jako Zeus czerpią inspirację z klasycznych wpływów ponadczasowych piosenek. Ich koncert zaplanowano na 10 maja w Hydrozagadce.