Eurowizyjna piosenka Percival Schuttenbach

14 września 2016
ok. 2 minut czytania

– Ten utwór ma ciekawą historię, bo pierwotnie skomponowany został przez nas na eliminacje do konkursu Eurowizji – opowiadają muzycy. – Z eliminacji nic nie wyszło i nie mieliśmy szansy zaprezentować tego utworu światu, nie ukazał się on też dotąd na żadnym pełnym, oficjalnym wydawnictwie. Jak wskazuje tytuł, piosenka opowiada o Rodzanicach, trzech paniach, które wyznaczają przy narodzeniu nasz los. W warstwie muzycznej utwór nawiązuje do folku ze względu na swój rytm 7/4, które często występuje zwłaszcza na południu Słowiańszczyzny.

Do utworu powstał teledysk zrealizowany przez sprawdzoną już ekipę Pascal Production. Zdjęcia powstały w starym i bardzo klimatycznym spichlerzu położonym na terenie wrocławskiego Portu Miejskiego.

– Ten klip nie nawiązuje do treści utworu właściwie wcale, występujemy w nim po prostu jako zespół – opowiadają artyści. – Nakręciliśmy go w bardzo pięknym i klimatycznym miejscu – starym młynie we Wrocławiu.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Album „Strzyga” ukaże się 7 października. Dzieło można zaklasyfikować do kategorii „The Best Of”, bo znajdą się na nim m.in. nagrania, które najwierniejsi fani grupy dobrze znają z poprzednich wydawnictw lub koncertów.

Oto tracklista:
„Marysia”
„Rodzanice”
„Pocałunek”
„Alhambra”
„Lazare”
„Buba”
„Gdy Rozum Śpi”
„Aziareczka”
„Pani Pana”
„Miesiac”
„Sargon”
„Sokol mi leta vysoko”
„Rosa” (Outro)
„Wóda zryje banie” (Bonus)

– W związku z premierą albumu „Strzyga”, przygotowaliśmy specjalną trasę promującą, którą rozpoczniemy w klubie Proxima w Warszawie 8 października – zachęca zespół. – Potem zagramy kolejno w: Zabrzu, Wrocławiu, Opolu, Elblągu, Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu, Łodzi i Bielsku-Białej. Bardzo serdecznie zapraszamy! Oprócz utworów z najnowszego albumu pojawi się moc niespodzianek, począwszy od scenografii i charakteryzacji, a na specjalnie przygotowanych bonusach muzycznych kończąc. Na pewno będzie to niepowtarzalna trasa w naszej historii, która bardzo mocno będzie również nawiązywać do gry „Wiedźmin”, dlatego zachęcamy do pojawienia się na koncertach.

W skład progresywno-folk-metalowej formacji wchodzą Mikołaj Rybacki, Katarzyna Bromirska, Joanna Lacher, Andrzej Mikityn, Christina Bogdanova i Marcin „Froncek” Frąckowiak. Proponują rockowe granie z elementami folku, muzyki klasycznej, elektroniki i wszystkiego, co tylko spodoba się muzykom.