Evanescence zagrają w Polsce

11 stycznia 2017
ok. 2 minut czytania

Powstały w 1995 roku zespół zadebiutował albumem „Fallen”, dzięki któremu zdobył dwukrotnie nagrodę Grammy. Krążek pokrył się siedmiokrotnie platyną w Stanach Zjednoczonych i zapewnił formacji trasy koncertowe na całym świecie. Niedługo potem powstał kolejny album studyjny zatytułowany „The Open Door”. W sumie zespół sprzedał blisko 25 milionów płyt oraz ponad 23 miliony fanów w serwisach społecznościowych. Z kolei wyświetlenia przeboju „Bring Me To Life” sięgają ponad 300 milionów. Numer wraz z klipem można sobie przypomnieć tutaj.

Zespół powrócił po kilkuletniej przerwie na deski światowych scen z trzecim albumem zatytułowanym po prostu „Evanescence”, który jak twierdzi sama wokalistka jest silniejszy i podkreśla charakter grupy. Krążek składa się z 12 utworów, które akcentują operowy, płomienny i pełen pasji wokal Amy Lee. Cały projekt jest swoistym symbolem ponownego zjednoczenia zespołu. Teksty, które możemy odnaleźć na płycie przenoszą nas w świat gotyckiej atmosfery i drogi ku nieznanej przyszłości.

– Powodem, dla którego nasza muzyka jest nostalgiczna i zarazem dramatyczna to moje emocje, muzyka jest jedynym sposobem żeby je uwolnić z serca – wyjaśnia frontmanka. – Słowa same w sobie nie wystarczają. Tworzenie muzyki leczy moje serce.

Wejściówki na to wydarzenie będzie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Sprzedaż biletów ruszy w najbliższy piątek, 13 stycznia, o godzinie 10:00.