Everlast pięć razy w Polsce

16 października 2014
ok. 2 minut czytania

Współtwórca legendarnego składu House Of Pain wystąpi z akustycznymi koncertami w pięciu miastach. Artysta zagra w Warszawie, Gdański, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie.

Swoją muzykę nazywa hick-hopem, czyli połączeniem rocka opartego na gitarze akustycznej, bluesa i hip-hopu. Erik Schrody, czyli Everlast – weteran sceny muzycznej, współtwórca legendarnego składu House Of Pain, nieszablonowy artysta łamiący muzyczne tabu i stereotypy – wystąpi po raz kolejny w Polsce.

Everlast w swojej karierze nagrał 7 solowych wydawnictw, a ponadto trzy krążki z projektem House Of Pain. W 2009 roku światło dzienne ujrzała płyta jego nowego składu La Coka Nostra. Przełomowy album Everlast „Whitey Ford Sings the Blues”, z którego pochodzi hit „What It’s Like” poznał każdy fan muzyki około hiphopowej. Artysta nigdy nie bał się eksperymentów, współpracował z muzykami najróżniejszych gatunków, od Ice-T i Snoop Dogga, przez Limp Bizkit, Carlosa Santanę po Madonnę. Artysta trzykrotnie nominowany był do nagrody Grammy, zdobywając tę statuetkę za piosenkę „Put Your Lights On”, którą nagrał w duecie z Santaną.

Tym razem Everlast przyjeżdża do Polski z programem akustycznym. Jak sam mówi: „Moje piosenki powstają w sposób akustyczny, więc taki koncert jest okazją do posłuchania moich utworów w oryginalnych wersjach”.

Oto harmonogram występów:
14 listopada, piątek, Warszawa, klub Progresja, godz.18.00
15 listopada, sobota, Gdańsk, klub Parlament, godz.18.00
17 listopada, poniedziałek, Poznań, klub Blue Note, godz.19.00
18 listopada, wtorek, Wrocław, klub Alibi, godz.19.00
19 listopada, środa, Kraków, klub Fabryka, godz. 19.00

Ceny biletów: 69 zł: www.eventim.pl