Everything Everything przedstawiają \”Violent Sun\”

29 lipca 2020
ok. 1 minuta czytania

Utwór miał premierę w programie Annie Mac jako Hottest Record. Numer zapowiada piąty album zespołu zatytułowany \”Re-Animator\”, który ukaże się 11 września.

\”Violent Sun\” to utwór zamykający nowy album, który, jak mówi frontman grupy, Jonathan Higgs: \”opowiada o przeczuciu, że zbliża się coś strasznego, a ty chcesz zatrzymać czas. To ostatnia piosenka wieczoru i ostatnia piosenka twojego życia. Masz tylko te cztery minuty, więc zrób to!\”

Zespół nakręcił nowe wideo samodzielnie, korzystając z kamery GoPro. Każdy członek zespołu filmował siebie biegnącego przez swoją miejscowość podczas lockdownu. Bliższe spojrzenie ujawnia subtelne odniesienie do traumatycznego momentu w najnowszej historii Everything Everything. W dniu, w którym ogłoszono lockdown, spaliło się miejsce, gdzie zespół przechowywał swój sprzęt w Manchesterze. Everything Everything użyli niektórych spalonych instrumentów w tym klipie. Tak jak poprzednie klipy promujące \”Re-Animator\”, wizualizacja \”Violent Sun\” została wyreżyserowana przez Higgsa.

Data wydania albumu \”Re-Animator\” została przesunięta na 11 września. – Pojawiła się okazja, by stworzyć coś wyjątkowego na premierę albumu, a ze względu na komplikacje związane z pandemią zajmuje to więcej czasu – komentują muzycy. – Nie możemy się doczekać, aż posłuchacie albumu, z którego jesteśmy bardzo dumni!\”.

Everything Everything zagrają swoją pierwszą trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Irlandii w ramach promocji albumu w marcu.