Ezra Koenig i święta w Neo Yokio

7 grudnia 2018
ok. 1 minuta czytania

Specjalna odsłona animowanej produkcji zatytułowana „Neo Yokio: Różowe święta” dziś, 7 grudnia, trafiła na platformę Netflix. W epizodzie pojawiła się wykonana przez Ezrę Koeninga piosenka „Friend Like U”. W realizacji nagrania muzyka wsparli iLoveMakonnen i Bloodpop. W serialu numer wykonuje Arcangelo Corelli, rywal głównego bohatera Kaza Kaana.

– W „Neo Yokio”, najcudowniejszym mieście świata, nastał grudzień – czytamy streszczenie odcinka „Neo Yokio: Różowe święta”. – A nasz wspaniały kawaler Kaz kupuje prezenty, walczy z demonami i szuka prawdziwego znaczenia świąt.

Utwór „Friend Like U” można usłyszeć w 33. minucie odcinka.

Serial „Neo Yokio”, za którym stoi Ezra Koenig z Vampire Weekend, opisywany jest jako hołd dla klasycznych anime, angielskiej literatury oraz nowojorskiej mody i kultury.

Przypomnijmy, że bohaterem jest młody demon Kaz Kaan (Jaden Smith), którego interesuje hokej i moda. Podczas gdy jego ciotka Agatha (Susan Sarandon) ogarnia demoniczne sprawy, Kaz z kumplami Lexym i Gottliebem (odpowiednio The Kid Mero i Desus Nice) oraz robotem-lokajem imieniem Charles (Jude Law) wolą się bawić. Muszą też rywalizować z popularnym Arcangelo Corelli (Jason Schwartzman) i ustrzec Kaza przed zawodem miłosnym.

Ezra Koenig niedawno napisał piosenkę „I Promise You” do filmu „Piotruś Królik” („Peter Rabbit”).