Factory Floor i polscy artyści na Burn Selector Festival

22 sierpnia 2013
ok. 2 minut czytania

Dziennikarze porównują Factory Floor do post-punkowych klasyków Throbbing Gristle, a także do współczesnych Liars czy These New Puritans, ale zespół po swojemu sięga do korzeni. Wokalistka i gitarzystka Nik Colk, perkusista/wokalista Gabriel Gurnsey i klawiszowiec/basista/wokalista Dominic Butler mieli tupet: niezatytułowaną jeszcze EP-kę demo wysłali do perkusisty Joy Division i New Order, adresując ją po prostu \”Stephen Morris, Macclesfield\”. Paczka trafiła do adresata, któremu spodobało się to, co usłyszał – zremiksował potem utwór \”Wooden Box\”. Trio miało także okazję współpracować z takimi legendami, jak Psychic TV i Cosey Fanni Tutti ze wspomnianego Throbbing Gristle. Tegoroczny hipnotyczny singel \”Fall Back\” brzmi tak, jakby mogło brzmieć \”Blue Monday\” New Order, nagrane w 2013 roku, wzbogacone o dyskretny głos Nik-a la Kim Gordon z Sonic Youth z czasów no-wave\’owej płyty \”Confusion is Sex\”. Grupa nagrywała m. in. w wytwórni Blast First Petite, co dobrze oddaje to, co dzieje się z uszami słuchaczy na koncertach. Powtarzalny hałas Factory Floor rzeczywiście budzi skojarzenia z fabrycznymi piętrami, ale jest to hałas, do którego chce się tańczyć.

Factory Floor wystąpią na Burn Selector Festival 7 września. Warszawska publiczność będzie miała okazję usłyszeć materiał z imiennego albumu zaledwie dwa dni przed jego premierą. \”Factory Floor\” ukaże się we wpływowej wytwórni DFA, odpowiedzialnej za nagrania m. in. LCD Soundsystem i Hot Chip.

Na imprezie wystąpią także M.I.A, The Knife, Archive, Breakbot, Busy P, Capital Cities, James Blake, Jessie Ware, Para One oraz When Saints Go Machine.

Festiwal odbędzie się na terenie torów wyścigów konnych Służewiec.

Bilety na Burn Selector Festival w sprzedaży: Karnet dwudniowy: 245 zł, Bilet jednodniowy: 155 zł.