Faith Evans śpiewa do rymów Notoriousa B.I.G.

24 marca 2017
ok. 1 minuta czytania

Faith Evans i Notorious B.I.G. spotkali się na sesji zdjęciowej w 1994 roku. Dziewięć dni później byli już małżeństwem. To, co nastąpiło później, stało się jedną z najbardziej legendarnych historii miłosnych w dziejach hip-hopu.

Na płycie „The King And I” wykorzystano nieznane dotąd wersy rapera, jak również doskonale znane rymy. Wokalistka podzieliła się piosenką „10 Wife Commandments” nawiązującą do „10 Crack Commandments” Biggiego.

– To była pierwsza piosenka, jaką zaczęłam nagrywać na „The King And I” – opowiada Evans. – Pełna zapału i optymizmu, wzięłam się za szukanie na YouTube nagrań a capella Biga, jednocześnie będąc w studiu w Detroit z zespołem. Zawsze chciałam zrobić na nowo „10 Crack Commandments”. Odnalazłam ten numer i wzięłam się do pracy. Zajęło mi to kilka sesji, ale sądzę, że to co, powstało spodoba się i kobietom i mężczyznom.

Kawałka można posłuchać tutaj.

Gościnnie na albumie pojawią się Snoop Dogg i Jadakiss, a także Busta Rhymes, Lil' Kim, Sheek Louch, Styles P oraz mama Biggiego, Voletta Wallace. Premiera została wyznaczona na 19 maja 2017 roku, dwa dni przed urodzinami Notoriousa.

Biggie Smalls został zastrzelony 9 marca 1997 roku w Los Angeles.