Faith No More wraca do Polski i zagra w Krakowie

18 lutego 2015
ok. 2 minut czytania

Po 18 latach milczenia Faith No More powraca z nowym studyjnym krążkiem, który ukaże się 18 maja. Album zatytułowany „Sol Invictus” jest siódmym studyjnym dziełem grupy, a za jego produkcję odpowiedzialny jest basista kapeli, Bill Gould. – Myślę, że nasz nowy materiał w pełni odzwierciedla drogę, jaką przeszliśmy od nagrania naszego ostatniego albumu do obecnego
momentu – anonsuje muzyk. – Utwory są bardzo mocne, niektóre zawierają dużo „przestrzeni”. Wszystko co robimy, sposób naszej gry, zawsze będzie brzmieć jak Faith No More. Po prostu czujemy się z tym dobrze.

Zespół zapowiedział już także trasę koncertową – w lutym grają w Japonii, Australii i Nowej Zelandii, a 15 kwietnia koncertem w Vancouver rozpoczną tournée po Ameryce Północnej, a następnie przeniosą się na Stary Kontynent i właśnie w ramach europejskiej trasy odwiedzą Polskę.

Grupa zadebiutowała w 1985 roku za sprawą albumu „We Care a Lot”, a dwa lata później ukazał się kolejny krążek, „Introduce Yourself”. Jednak wielki przełom nastąpił, kiedy w zespole zameldował się Mike Patton i wydany został trzeci w dorobku album, „The Real Thing”, na którym grupa osiągnęła mistrzostwo w łączeniu odmiennych gatunków muzycznych, co stało się ich znakiem firmowym. Kolejne płyty Faith No More „Angel Dust” (1992), „King for a Day… Fool for a Lifetime” (1995) i „Album of the Year” (1997) ugruntowały pozycję formacji oraz zapewniły grupie status żywej legendy i mistrzów muzycznego eklektyzmu. W 1998 roku zespół zakończył działalność, ale 11 lat później ponownie został reaktywowany. Faith No More obecnie koncertuje w składzie: Mike Bordin, Roddy Bottum, Bill Gould, Jon Hudson oraz Mike Patton.

Bilety w sprzedaży od 25.02.15.
Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:
199/219 zł – płyta
350/370 zł – płyta Golden Circle
450/470 zł – płyta Golden Circle – Early Entrance
270/290 zł – siedzące – kategoria I
210/230 zł – siedzące – kategoria II
700/720 zł – siedzące – Premium