Fajny, energetyczny numer Incubus

17 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

Album, opatrzony dość oczywistym tytułem – „8”, ukaże się 21 kwietnia. Pierwszym numerem z krążka jest dynamiczny, niepozbawiony gitarowych przesterów „Nimble Bastard”. Nagranie można znaleźć tutaj.

– Ta piosenka powstała dość późno podczas prac nad płytą – zdradził gitarzysta i producent, Mike Einziger. – W zasadzie mieliśmy już gotowy materiał, a ten numer po prostu pojawił się, gdy wygłupialiśmy się w studiu. Zanim się obejrzeliśmy, mieliśmy gotową piosenkę.

Tekstowo kawałek traktuje o kimś, komu udaje się pokonać przeciwności losu. – To naprawdę fajny, energetyczny numer – przekonuje muzyk.

Incubus to założony w 1991 roku amerykański zespół rockowy. Największy komercyjny sukces kalifornijska kapela odniosła za sprawą wydanego w 1999 roku albumu „Make Yourself”. W ciągu roku od premiery, płyta osiągnęła platynowy status, a promujący ją singel „Drive” znalazł się na pierwszym miejscu Modern Rock Charts oraz w Top 10 zestawienia Billboard Hot 100. Ostatnie długogrające wydawnictwo bandu to wydany w 2011 roku longplay „If Not Now, When?”. W 2015 roku fani doczekali się EP-ki „Trust Fall (Side A)”.