Fani pomogli nakręcić teledysk Slasha

15 listopada 2018
ok. 1 minuta czytania

Prośbę o pomoc Slash skierował do fanów podczas ostatniego koncertu z zakończonej niedawno trasy koncertowej po USA, który odbył się w Palladium w Hollywood. Fani rejestrowali zespół w akcji za pośrednictwem aplikacji Cinebody, którą następnie reżyser i montażysta Clifton Collins wykorzystał do stworzenia gotowego wideoklipu.

– Wspaniale było zaangażować fanów w powstanie teledysku – mówił Slash. – Wykonali wspaniałą pracę. Podobnie Clifton, który wszystko pięknie zmontował.

Piosenka „Mind Your Manners” doczekała się wcześniej pochwał z serwisu Loudwire („najbardziej zapadający w pamięć rockowy singel”) czy magazynu „Rolling Stone”. Pochodzi z albumu „Living The Dream”, który ukazał się we wrześniu 2018 roku. Promował go singlowy utwór „Driving Rain”, który dotarł do Top 5 na amerykańskiej liście Rock Radio.

Płytę „Living The Dream” wyprodukował odpowiedzialny również za brzmienie albumu „World On Fire” z 2014 roku Michael Baskette (m.in. Alter Bridge, Iggy Pop, Incubus). Materiał wypełniło 12 utworów.

Przypomnijmy, że poprzednie dokonania Slasha i „Konspiratorów”: „Slash”, „Apocalyptic Love” i wspomniana płyta „World On Fire”, znalazły się w Top 10 Billboardu. Oprócz tego wirtuoz gitary ma na koncie dwa materiały pod szyldem Slash’s Snakepit: „It’s Five O’Clock Somewhere” (1995) i „Ain’t Life Grand” (2000).

Slash Ft. Myles Kennedy & The Conspirators powrócą do Polski. W ramach europejskiego tournée 12 lutego 2019 roku wystąpią w łódzkiej Atlas Arenie.