Father John Misty napisał piosenkę dla Khalida

4 kwietnia 2019
ok. 1 minuta czytania

Nowa płyta Khalida, „Free Spirit”, ukaże się już jutro. Na płytę trafił m.in. numer, który dla Khalida skomponował Father John Misty.

– Father John Misty jest dla mnie inspiracją od wielu lat – mówi Khalid. – Mój wokal nie jest zbyt odległy od jego wokalu. To dla mnie zaszczyt, że Father John Misty uznał, że dobrze zinterpretuje tę kompozycje.

Artysta swój pierwszy singel („Location”) wydał jeszcze przed ukończeniem liceum. Ogromny i szybki sukces zaprowadził go do podpisania kontraktu z jedną z największych amerykańskich wytwórni, Columbia Records. Debiutanckim albumem „American Teen” zachwyciły się popularne media, takie jak „New York Times”, „Time”, „Billboard” czy „Nylon”. Obecnie muzyk może pochwalić się ponad miliardem odtworzeń na całym świecie. Jest jednym z dwóch nastolatków, którym udało się trafić do pierwszej dziesiątki zestawienia Billboardu w ciągu ostatniego roku. Singiel „Location” pokrył się w USA podwójną platyną, a debiutancki album „American Teen” złotem w USA i Kanadzie.