Father John Misty reaguje na decyzję Donalda Trumpa

31 stycznia 2017
ok. 2 minut czytania

Wideo powstało do nagrania zatytułowanego „Two Wildly Different Perspective”. Towarzyszący mu klip zrealizował Matthew Daniel Siskin. Na ekranie widzimy dzieci z różnych zakątków świata, w rolach dorosłych lub „bawiących” się w wojnę. – Teraz przez niewiarygodnie egoistyczną politykę imigracyjną zginie jeszcze więcej dzieci z takich miejsc jak Arabia Saudyjska i USA – skomentował wokalista. Z teledyskiem można zapoznać się YouTube.

Numer poprzedza album „Pure Comedy”, który ukaże się 7 kwietnia, a wydawcą będzie Sub Pop/Bella Union. Trwający 75 minut materiał muzyk wyprodukował z pomocą Jonathana Wilsona. Dziełu towarzyszy 25-minutowy dokument „Pure Comedy: The Film” opowiadający o powstaniu płyty. Można go obejrzeć pod tym adresem.

Oto tracklista:
„Pure Comedy”
„Total Entertainment Forever”
„Things It Would Have Been Helpful to Know Before the Revolution”
„Ballad of the Dying Man”
„Birdie”
„Leaving LA”
„A Bigger Paper Bag”
„When the God of Love Returns There’ll Be Hell to Pay”
„Smoochie”
„Two Wildly Different Perspectives”
„The Memo”
„So I’m Growing Old on Magic Mountain”
„In Twenty Years of So”

Father John Misty to jedno z muzycznych wcieleń Joshuy Tillmana, wokalisty, gitarzysty, pianisty a przez lata perkusisty formacji Fleet Foxes. Amerykański folkowy artysta w lutym 2015 roku wydał ostatni krążek, „I Love You, Honeybear”. Na koncie ma współpracę z Beyoncé, Lady Gagą czy Kid Cudim.

Przypomnijmy, że administracja prezydenta Donalda Trumpa wstrzymała program przyjmowania uchodźców przez USA. Został również wprowadzony zakaz wydawania amerykańskich wiz obywatelom Iraku, Syrii, Iranu, Sudanu, Libii, Somalii i Jemenu.