Father John Misty w „Hotelu Artemis”

6 czerwca 2018
ok. 2 minut czytania

W ubiegły piątek ukazała się nowa płyta muzyka „God’s Favorite Customer” a już w ten piątek Father John Misty opublikuje piosenkę „Gilded Cage”, którą napisał na potrzeby filmu „Hotel Artemis”. Artysta pojawił się w niewielkiej roli w filmie, który trafi do kin za dwa dni. W zwiastunie poniżej można go zobaczyć w okolicy 20. sekundy.

Akcja thrillera rozgrywa się w przyszłości. Jodie Foster gra szefową nielegalnego szpitala dla największych kryminalistów z Los Angeles. Kobieta odkrywa, że jeden z pacjentów znalazł się w szpitalu, by zabić innego. Wśród pacjentów pojawią się Sterling K. Brown jako Waikiki, Sofia Boutella jako Nice, Jeff Goldblum jako The Wolf King/Niagara, Brian Tyree Henry jako Honolulu, Jenny Slate jako Morgan, Zachary Quinto jako Ilya, Charlie Day jako Acapulco oraz Dave Bautista jako Everest.

Obraz jest reżyserskim debiutem scenarzysty Drew Pearce’a („Mission Impossible Rogue Nation”), który nakręcił film na podstawie własnego tekstu. Adam Siegel i Marc Platt zajęli się produkcją.

Father John Misty (Joshua Tillman) to amerykański multiinstrumentalista, który przez pierwsze lata swojej muzycznej działalności grał na perkusji w zespole Fleet Foxes. Współpracę z grupą zakończył w 2012 roku, decydując się tym samym na karierę solową i wydając album „Fear Fun”. Przełomowym momentem okazał się jednak kolejny krążek, wydany rok później „I Love You, Honeybear”. Father John Misty wzbudził nim zainteresowanie publiczności i mediów poza dotychczasowym, wąskim gronem odbiorców. Płyta do tej pory uznawana jest za jeden z najlepszych krążków 2015 roku. Rok później artysta wydał singel „Real Love Baby”, a także pojawił się w jednym z utworów The Avalanches. Muzyk zaangażowany był dodatkowo w tworzenie muzyki do serialu „Detektyw” („True Detective”) oraz filmu o swojej żonie (Emma Elizabeth Tillman). Poprzedni album wokalisty, „Pure Comedy”, ukazał się 7 kwietnia 2017 roku.