Father John Misty w niezwykłym klipie

30 maja 2018
ok. 2 minut czytania

W klipie, zrealizowanym techniką poklatkową, najpierw widzimy wokalistę samotnego w pokoju pełnym butelek. Następnie podłoga się rozstępuje i… Co się dzieje dalej, można sprawdzić poniżej. Za realizację wideo odpowiada Chris Hopewell, który wcześniej współpracował z Radiohead („Burn the Witch”) czy Run The Jewels („Don’t Get Captured”).

„Please Don’t Die” zapowiada płytę „God’s Favorite Customer”, która trafi do sprzedaży 1 czerwca. Twórca wykonał piosenkę na żywo podczas festiwalu Biggest Weekend w Belfaście. Jak piosenka brzmi na koncercie można sprawdzić poniżej.

Wcześniej twórca opublikował klip do piosenki „Mr. Tillman”, która także pochodzi z nowej płyty.

Father John Misty zagra w Warszawie 5 czerwca.

Father John Misty (Joshua Tillman) to amerykański multiinstrumentalista, który przez pierwsze lata swojej muzycznej działalności grał na perkusji w zespole Fleet Foxes. Współpracę z grupą zakończył w 2012 roku, decydując się tym samym na karierę solową i wydając album „Fear Fun”. Przełomowym momentem okazał się jednak kolejny krążek, wydany rok później „I Love You, Honeybear”. Father John Misty wzbudził nim zainteresowanie publiczności i mediów poza dotychczasowym, wąskim gronem odbiorców. Płyta do tej pory uznawana jest za jeden z najlepszych krążków 2015 roku. Rok później artysta wydał singel „Real Love Baby”, a także pojawił się w jednym z utworów The Avalanches. Muzyk zaangażowany był dodatkowo w tworzenie muzyki do serialu „Detektyw” („True Detective”) oraz filmu o swojej żonie (Emma Elizabeth Tillman). Ostatni album wokalisty, „Pure Comedy”, ukazał się 7 kwietnia 2017 roku.